Júliusban a világ óceánjai melegebbek voltak, mint a feljegyzések 130 éve alatt bármikor, 17 oC átlaggal, mint arról az USA Országos Éghajlati Adatközpontja (NCDC) beszámol.
A júliusi hőmérséklet 0,6 Celsius fokkal volt magasabb a XX. századi átlagnál. A tudósok azt mondják, hogy az óceán magas hőmérséklete elsősorban a globális felmelegedés és a Csendes-óceán El Nino klímaciklusának következménye, ami emeli az óceánok hőmérsékletét. Szokatlanul magas vízhőmérsékletet mértek a Mexikói-öböltől kezdve – ahol a hőmérséklet túllépte a 30 fokot – egészen az Északi-sarkvidékig, ahol egyes helyeken a megszokotthoz képest akár 5,5 fokkal magasabbat mértek. A Földközi-tenger az átlagoshoz képest 1,5 fokkal volt melegebb. Az Indiai-óceánon is a szokásosnál magasabb hőmérsékletet mértek, Maine állam általában hideg vize pedig egyes helyeken 22 fokra emelkedett.
A tudósok amiatt aggódnak, hogy az óceán emelkedő hőmérséklete fel fogja gyorsítani a korallok kifehéredését és pusztulását. Arra is figyelmeztetnek, hogy bár hosszabb időbe telik az óceán felmelegedése, mint a levegőé, ha egyszer a hőt elnyeli, hosszú időn keresztül sugározza vissza a légkörbe, és így tovább súlyosbítja a globális felmelegedést.
(Az eredeti angol szöveg itt található: e360.yale.edu)