Életmód
Most, 93 évesen erőteljesebb eszközhöz nyúlt: mivel kora miatt az utóbbi időkben már nem utazott el mindenhova a stábjával, narrátorként sokkal kevesebbet láttuk, de az Egy élet a bolygónkon (A Life on Our Planet) című új filmjében egyből kettőt lép előre, és saját személyét helyezi a középpontba. A hivatalosan is tanúvallomásnak nevezett filmben a hatvanhat éves karrierje során tapasztalt környezeti és természeti hanyatlás érzékletes bemutatása mellett a jövőre nézve is tanácsot ad – és azt a poklot is bemutatja, amivé a Föld válik, ha nem fogadjuk meg a tanácsokat.
Bár a legtöbben – így vannak ezzel még az amerikaiak is – hisznek a klímaváltozásban, ha tenni kell valamit ellene, leginkább másoktól várják a megoldást – főleg a kormánytól. Az amerikai Forbes kilenc olyan lépést szedett össze, ami nekünk apróság, a Földnek viszont hatalmas dolog.
Julia Roberts, az Anyatermészet
Az ENSZ durbani klímaváltozási konferenciájával egy időben adták át a Világ Hős Vezetője Díjat a kormányok, szervezetek és magánszemélyek figyelemre méltó erőfeszítéseinek elismeréseként, a globális felmelegedés csökkentésének alacsony költségű, kényelmes és rendkívül előnyös megoldásaiért.
„A világ összes lakójának jó karmája miatt teremtődött ez a gyönyörű bolygó. De ha mindezt befedi az új, rossz karma, akkor a bolygó és/vagy a lakói el fognak pusztulni. Hozz létre jó karmát: Légy szeretetteljes. Légy vega. Légy zöld”
Ching Hai Legfelsőbb Mester legújabb könyve, „Válságtól a békéig - A bio vegán út a válasz” elérhető online magyarul és egyéb nyelveken
A Clinton Global Initiative egy minapi konferenciáján a Kaliforniai Egyetemen, San Diegóban Bill Clinton, az USA korábbi elnöke egy sajtókonferencia során nyíltan beszélt aggályairól a globális felmelegedéssel kapcsolatban.
Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan!
Hány életet lehetne megmenteni Angliában, ha csökkentenénk a húsfogyasztásunkat? Megdöbbentő 45 ezret, egy új tanulmány alapján. A tanulmány szerint – amit a Brit Szív Alapítvány egészség megőrzési kutatócsoportja készített az Oxfordi Egyetemen, a Föld Barátai (FoE) „Egészséges Bolygó és Táplálkozás” jelentéséhez – a heti kettő, vagy három alkalomnál nem gyakoribb húsfogyasztás évente 31 ezer korai halált előzne meg a szívinfarktus miatt, 9 ezret rák miatt, és 5 ezret agyvérzés miatt.
"Láttam a statisztikákat, hogy mennyi energiát, vizet fogyaszt a hústermelés, nem beszélve a környezetszennyezésről és hormonokról, elképedtem ezeken az adatokon, és elsők között lettem ilyen elhatározásból vegetáriánus." László Ervin filozófussal, jövőkutatóval, a Budapest Klub megalapítójával beszélgettünk a 10. Planetáris Tudat Világnapján. Kérdéseink most is a környezettudatossággal kapcsolatosak voltak. (tudatosvasarlo.hu)
A palackozott víz története 2010. március 22-én, a Víz Világnapján debütált, és a Tárgyaink története stílusában mesél a mesterséges igénykeltésről. Hogyan vehetőek rá (nem csak) az amerikaiak, hogy félmilliárd palack vizet vegyenek hetente, amikor ott folyik a csapból? A kisfilm feltárja a palackozó vállalatok támadásait a csapvíz ellen és a csábító, környezetbarát reklámok bevetését, amivel a vele járó műanyaghulladék hegyeket tusolják el. A film arra kér mindannyiunkat, hogy térjünk vissza a csapvízhez. És ne csak úgy, hogy kerüljük a palackozott vizet, hanem úgy, hogy támogatjuk a tiszta, mindenki számára elérhető vízért tett beruházásokat is.